Czytanie ze zrozumieniem – 2 klasa szkoły średniej

Przeczytaj krótki tekst i odpowiedz na kilka pytań, które sprawdzą, czy wszystko zrozumiałeś(aś). Możesz wybrać krótkie fragmenty artykułów lub którąś z naszych krótkich, dowcipnych historyjek. Uwaga, wybrany tekst możesz rozwiązywać tylko raz dziennie.

Wybrana klasa: klasa 2 szk. śr. (szeroki wybór)


Sortuj wedługtematutrudności  Lista zadańrozwiń wszystkowybrane zestawytylko tematy
Artykuły, wywiady, opinie I
0/7
Wikipedia
0/7

Wikipedia

Teksty encyklopedyczne: wybrane fragmenty z Wikipedii.

Teksty popularnonaukowe
0/8

Teksty popularnonaukowe

Teksty popularnonaukowe z prasy i z Internetu.

Artykuły, wywiady, opinie II
0/8

Artykuły, wywiady, opinie II

Wybór z prawdziwych artykułów prasowych, trudniejsze teksty.

Ulotki
0/4

Ulotki

Bardzo praktyczne ćwiczenie czytania ze zrozumieniem: przeczytaj ulotki dołączone do opakowań leków i oceń, jakie leki będą użyteczne w danej sytuacji.

Pisarze
0/6

Łącznie rozwiązano: 0 z 40

Wybrane przykłady

Ulotki

Ibalgin 400

Ze względu na ilość substancji leczniczej w jednej tabletce preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Preparat zawierający 200 mg ibuprofenu (Ibalgin 200) jest odpowiedni dla dzieci w wieku 6-12 lat, ibuprofen w zawiesinie przeznaczony jest dla dzieci poniżej 6 roku życia (Ibalgin sus).

 

I. Zalecane dawkowanie przy bólu i gorączce:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat zazwyczaj przyjmują 1 tabletkę powlekaną Ibalgin 400 3 razy dziennie, czyli 1 tabletkę powlekaną jednorazowo lub w razie potrzeby, maksymalnie 3 tabletki powlekane dziennie. Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Jeśli ból lub gorączka podczas leczenia Ibalginem 400 nie ustąpią po 3-5 dniach lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem w sprawie dalszego leczenia. Nie należy przyjmować produktu dłużej niż przez 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Tabletki powlekane połyka się w całości, popijając odpowiednią ilością płynu. Jeśli w trakcie kuracji wystąpią problemy z trawieniem, lek należy przyjmować wraz z posiłkiem lub popić go mlekiem.

Artykuły, wywiady, opinie II

Biura podróży

Biura podróży przeżywają prawdziwe oblężenie. Rekordowym w historii był rok 2019, jednak rok 2022 ma szansę na poprawę tego rekordu. Jak informują przedstawiciele branży, sprzedaż oferty na rok 2023 idzie równie obiecująco. Jednym z najpopularniejszych celów podróżniczych jest Turcja. W przypadku jednego z biur podróży aż 80 proc. wszystkich rezerwacji dotyczy właśnie tej destynacji. „Na naszą korzyść działa fakt, że wakacje kupowane teraz kosztują mniej niż last minute z minionego lata. Koszty paliwa lotniczego i słaby złoty sprawiły, że nie było praktycznie tanich wyjazdów na ostatnią chwilę, a po takich doświadczeniach klienci zawsze chętniej kupują w przedsprzedaży” – powiedział członek zarządu giełdowego biura Rainbow, Maciej Szczechura.

(źródło: superbiz.se.pl)

NAPISZ DO NAS

Jesteś w kropce?

Najpierw przejrzyj najczęściej zadawane pytania:

FAQ Instrukcje dla rodziców Instrukcje dla nauczycieli

Czego dotyczy wiadomość?

Po prostu wiadomość Treść Sterowanie Logowanie Licencje