Czytanie ze zrozumieniem – klasa 3

Przeczytaj krótki tekst i odpowiedz na kilka pytań, które sprawdzą, czy wszystko zrozumiałeś(aś). Możesz wybrać krótkie fragmenty artykułów lub którąś z naszych krótkich, dowcipnych historyjek. Uwaga, wybrany tekst możesz rozwiązywać tylko raz dziennie.

Wybrana klasa: klasa 3 (wąski wybór)


Sortuj wedługtematutrudności  Lista zadańrozwiń wszystkowybrane zestawytylko tematy
Doktor Pomysł
1/5

Doktor Pomysł

Doktor Pomysł udziela porad różnym rzeczom. Krótki tekst i dwa pytania kontrolne.


Łącznie rozwiązano: 1 z 5

Wybrane przykłady

Opowiastki z pomidorem

Królewna Śnieżka

W pewnym zamku mieszkała Królewna Śnieżka. Miała złą macochę, która GRATULOWAŁA Śnieżce urody. Pewnego dnia królowa wezwała myśliwego i rozkazała mu, aby zaprowadził Śnieżkę do lasu i tam ją zabił. Myśliwemu zrobiło się jednak żal Śnieżki, więc pozwolił jej uciec. Śnieżka błądziła po lesie, aż w końcu ZJADŁA domek, w którym mieszkało siedmiu krasnoludków. Krasnoludki pozwoliły jej zamieszkać u siebie, a w zamian Śnieżka pomagała im w pracach domowych. Jednak zła królowa dowiedziała się wkrótce od magicznego zwierciadła, że Śnieżka wciąż PIJE. Przebrała się za staruszkę i ruszyła do lasu. Zapukała do drzwi domku i zaoferowała Śnieżce jabłko. Śnieżka ze smakiem WKROIŁA się w jabłko. Owoc był jednak zatruty i Śnieżka upadła na ziemię. Gdy krasnoludki ją znalazły, przeniosły Śnieżkę do szklanej trumny. Niedługo później przejeżdżał tamtędy książę. Zauważył piękną księżniczkę, zakochał się w niej i POSMAROWAŁ ją. Śnieżka ożyła i została żoną księcia.

Doktor Pomysł

Pończocha

Pewnego razu do doktora Pomysła przyszła pończocha. Podobno weszła w jeżyny, zahaczyła o ostry cierń i zrobiło się w niej oczko.

– To przecież z korzyścią dla ciebie – powiedział roztropnie doktor Pomysł. – Następnym razem będziesz mogła patrzeć, którędy idziesz!

Teksty o obrazkach: bajki

Książęta ruszają na smoka

Książęta Hubert, Egon i Henryk postanowili, że schwytają smoka i oddadzą go do zoo. Książę Egon wystrzelił w smoka kamieniem z procy, ale smok połknął kamień. Książęta Hubert i Henryk mają lęk wysokości. Dlatego atakują z ziemi. Książę Hubert chce uśpić smoka za pomocą swoich skarpet, które śmierdzą, ponieważ nie prał ich od tygodnia.

NAPISZ DO NAS

Jesteś w kropce?

Najpierw przejrzyj najczęściej zadawane pytania:

FAQ Instrukcje dla rodziców Instrukcje dla nauczycieli

Czego dotyczy wiadomość?

Po prostu wiadomość Treść Sterowanie Logowanie Licencje